Новини ЗНО. Невже математика тепер обов’язкова для всіх?
Ви вже чули новини про те, що математика обов’язкова для складання абсолютно всім абітурієнтам? І не важливо гуманітарного ти складу чи ні, якого спрямування твоя школа чи клас. Але перед тим, як бити паніку та вірити всім чуткам, які блукають простором Інтернет, давайте ознайомимось з офіційною інформацією.
З 2021 року суттєво змінилась система складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для випускників шкіл з математики. По-перше, тестування з математики матиме 2 рівні складності. Про це зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
«З 2021-го ми запровадили обов’язкову ДПА з математики у формі ЗНО. Воно буде дворівневе, тобто буде легший і складніший рівень, залежно від потреб вступника», – пояснила Лілія Гриневич.
Отже, математика буде поділятись на два рівні складності: рівень стандарт та рівень профільний.
- Рівень стандарт містить 28 тестових завдань і буде зарахований як державна підсумкова атестація (ДПА), тобто оцінка буде за 12-бальною шкалою і винесена в атестат про закінчення базової середньої освіти. Більше ніде, окрім атестату, цієї оцінки не буде і вона впливатиме на вступ лише опосередковано (оцінка буде впливати на формування середнього балу атестату на рівні з іншими предметами).
- Профільний рівень містить 34 тестових завдання (№1-26, №30,№31 завдання аналогічні з завданнями рівня стандарт) і буде зарахований як державна підсумкова атестація (ДПА), а також дає можливість отримати оцінку за 200-бальною шкалою і використати ці досягнення під час вступної кампанії до закладів вищої освіти.
З новою структурою ЗНО з математики ми розібрались, тепер давайте взагалі зрозуміємо навіщо нам такі нововведення, з чим вони пов’язані, як вони вплинуть на майбутнє.
Загалом, математика відіграє особливе значення у когнітивному розвитку дітей, тому її вивчення надзвичайно важливе. Базові навички розвивають логічне та абстрактне мислення, дозволяє розвинути дедуктивні (здатність до узагальнення), критичні, прогностичні (вміння прогнозувати, мислити на кілька кроків вперед) здібності.
Не мало важливим є те, що математика тренує пам’ять, здатність концентруватися, підсилює швидкість мислення. Чи переконали ми вас в тому, що завдяки математиці якість вашого життя зміниться? Заняття з математики схожі на тренування в залі: приходячи на тренування регулярно, ви прокачуєте різні м’язи і чим більше ви займаєтесь, тим краще м’язи розвинені. Так само і з математикою: чим більше завдань ви робите, тим легше ви синтезуєте в своє життя важливі навички. Математика тренує та формує каркас для всього мислення.
Підсумовуючи вищесказане, приходимо до висновку, що математика – це набір правил, які роблять ваше мислення послідовним та логічним, а наша держава хоче вас заохотити до вивчення даної дисципліни, щоб жити в розвиненій країні. Саме за вами майбутнє, і навіть якщо ви не плануєте пов’язати своє професійне життя з точними науками, вивчайте математику для вдосконалення себе. ЗНО нам в допомогу)