Вам зателефонувати?

Хочете знижку?

Зв'язатися з нами:   +38 (097) 045-88-17
💙 10% перераховуємо на ЗСУ 💛
Ми в соц. мережах:

Вгору

Мотивація під час підготовки до ЗНО/ДПА. Де її шукати і чому це так важливо?

Хей-хо! Друже/подруго, неймовірно радіємо зараз, бо розуміємо: ти вже почав (-ла) підготовку до одного з найважливіших іспитів у твоєму житті. Сподіваємось, ти щиро зацікавлений (-а) та усміхаєшся. На зв’язку твоя команда #BrainUp. Гайда до нашої статті, яка була написана саме для тебе!

 

Що таке мотивація? Як мінімум гарне слово. А ще найбільш уживаний заголовок для постів успішних блогерів та щось таке, що кожен з нас прагне знайти і точно не планує втрачати. До того ж мотивація – це дофамін (така собі хімічна речовина в мозку людини, яка передає емоційну реакцію і дозволяє відчувати задоволення, не реагуючи на біль. Вона є одним з головних компонентів біохімічного механізму закоханості, до речі). Дофамін викликає у нас почуття щастя й ейфорії. Якщо його кількості в організмі не достатньо, ми почуваємось пригніченими і втомленими, наша продуктивність на нулі, фізична активність відсутня, ми скуті, занадто сором’язливі, заздримо іншим і злі на увесь світ.

 

Окей, з цим розібралися. Але де ж людям брати той цінний дофамін, щоб бути впевненими, класними, активними і позитивними? Достатньо лише смачної їжі (та-а-а, ми серйоЗНО) і роботи за хорошу винагороду (заохочуй себе сам (-а): стипендія, премія за перемогу у певному виді конкурсів, змагань, олімпіад; подарунок від батьків, відмінна оцінка, популярність у школі, захопливі погляди друзів, перспективи на майбутнє і ще безліч усякої всячини).

 

А якщо дуже-дуже коротко, то є одне правило. Не хочеш чогось робити сьогодні – не роби. Це, напевно, утома (*привітики* Коцюбинському).  Не хочеш робити це й завтра – змусь себе принаймні почати (так-так, «принаймні» ніколи не буває вставним словом і комами його НЕ виділяємо). Скажи мозку: «Я просто посиджу над зошитом. Ну розв’яжу 10 тестів. Усе ж краще, аніж листати стрічку інсти. Навіть поставлю таймер на 5 хвилин і ні секунди більше не вчитимусь». Як правило, ти зробиш набагато більше! Найважче – початок. Та навіть і після мелодії телефона на знак того, що час скінчився, можна зі спокійною душею байдикувати, адже ти зробив (-ла) хоч щось.

 

І ще: якщо ти зміг (змогла) виконувати щось один раз/день, стовідсОтково (пильнуй, наголошуємо на «СОТ», бо мова йде відсотки) зможеш і два. Зміг (змогла) два – тобі під силу чотири. А якщо чотири вже є, то і вісім буде. Головне – любити себе. Підтримувати, хвалити, заохочувати. Коли ти нервовий (-а), щось не вдається, зірвався (зірвалася), забив (-ла) на навчання, просто стань біля дзеркала і промов: «Добре! Спокійно. Візьми себе в руки, бо ти можеш набагато більше. Тупо починати деградувати через одну невдачу!»

 

Не відмовляйся від свого успіху через незначне потрясіння. Їх у житті буде стільки, що важко уявити. Сила в тому, аби зібрати себе докупи у будь-який момент життя. І якщо тобі важко, то просто згадай, що, коли ти опустиш руки, легше точно не стане!

 

#BrainUp вірить у тебе і прагне допомогти у підготовці до іспитів, щоб ти написав (-ла) їх на максимум!