Вам зателефонувати?

Хочете знижку?

Зв'язатися з нами:   +38 (097) 045-88-17
💙 10% перераховуємо на ЗСУ 💛
Ми в соц. мережах:

Вгору

ТОП-7 підказок від #BrainUp, аби чудово скласти ЗНО з української мови і літератури

Хей-хо! Друже/подруго, як ся маєш?

Конфуцій колись писав: «Три речі ніколи не повертаються назад – час, слово, можливість. Тому не втрачай часу, вибирай слова, не проґав можливість». … І читай статті від команди #BrainUp

 

Сьогодні поговоримо про деякі важливі моменти, які допоможуть тобі не розгубитися і зробити все на найвищому рівні під час іспиту. Тримай ТОП-7 підказок від #BrainUp, аби чудово скласти ЗНО з української мови і літератури:

 

1. Не ігноруй наголоси

Думка про те, що їх не варто вчити, бо це всього одне завдання і один бал інколи наводить на неправильні роздуми й рішення. Цей один бал може стати вирішальним. А завчити наголоси дуже просто, якщо систематично і правильно це робити! Пам’ятай: візуалізація і рими – наше все. Наприклад: лАте, щоб не спАти; моя подруга ІрИнка струнка, мов соломИнка; бюлетЕнь = виборів дЕнь; спробуй намалювати слово граблІ та уявити, що наголошена «І» – це ручка, за яку слід їх тримати тощо

 

2. Намагайся зрозуміти фразеологізми

Так, тобі навряд вдасться вивчити всі фразеологізми, які можуть трапитися на ЗНО з мови (це, до речі, завдання на 4 бали з відповідністю). Проте у тебе точно вистачить сил вдумливо їх прочитати декілька разів. Знайди якусь асоціацію, порівняння, вигадай картинку в голові. Так ти ніколи не забудеш якийсь нелогічний маловживаний фразеологізм. Наприклад: лебедя рубати – робити щось дурне. Якщо добряче подумати, то нескладно відповісти на питання, чи рубатимуть розумні люди лебедя і з якою метою узагалі це потрібно робити

 

3. Пиши власне висловлення

Доволі часто чуємо запитання: «А як добре підготуватись до твору на ЗНО? Він же 20 балів!» Та це ж елементарно! Пи-са-ти! І ще раз писати. Без практики нічого не вийде. Вважаєш, що при відмінному знанні теорії і опрацюванні творів вступників минулих років все вдасться? Ні, лише частково. Тож візьми за звичку бодай раз у тиждень писати власне висловлення. Як не крути, але ми вчимося на своїх помилках, а не на чужих. Зроби так, щоб у день іспиту усі твої недоліки ставали перевагами. P.S. якщо ти ще не записався (-лася) до нас на уроки, то можеш обмінюватися творами з друзями. Перевіряти одне одного – крутецька ідея, яка мотивує!

 

4. Дивись YouTubeі слухай підкасти (аудіозаписи творів ЗНО)

СерйоЗНО. Якщо час дає таку можливість, то не використати її – гріх. Технології – сила. Готуватися до ЗНО, коли миєш посуд, бігаєш ранками, ідеш зі школи або до друзів – це ОК! Просто вмикаєш переказ твору в навушниках і насолоджуєшся. А увечері під десертик можна переглянути легкі пояснення від молодих драйвових викладачів України на YouTube, в інстаграмі чи у фейсбуці (як теорія та приклади для розуміння з мови, так і розбір творів з літератури). Радимо підписатися на якийсь канал у телеграмі! Розуміємо, що осягнути все важко, але проходити типові тести ЗНО, просто коли їдеш у метро – це точно благодать.

 

5. Обов’язково проходь тести ЗНО з найрізноманітніших посібників!

Ти повинен (-а) робити це хоча б для того, аби зрозуміти суть цього іспиту і навчитися виконувати завдання такого типу, розраховувати час, аналізувати помилки й підраховувати бали. Доволі часто деякі тести повторюються й під час самого іспиту: змінюють хіба один варіант відповіді чи перефразовують умову. Проходь і тести минулих років. Зайвим точно не буде. Тільки пильнуй актуальність варіантів ЗНО (програма та структура зазнавали змін).

 

6. Виділяй час на відпочинок

Не все й одразу! Одинадцятикласники, які вчаться 24/7, нерідко втрачають мотивацію, депресують або страждають через хронічну перевтому. А якщо без підготовки до ЗНО не прожити й дня, то чергуй теми за рівнями *складна*проста*складна*проста*. Не треба вчити увесь синтаксис за один урок

 

7. Шукай помилки

Чуєш? Усюди. У магазині, в автобусі, на етикетці улюблених солодощів, у постах блогерів. Ти повинен (-на) помічати порушення лексичної норми «здалеку». Читай більше українського контенту, підпишись на TikTok Авраменка, опрацьовуй таблиці формату «ПРАВИЛЬНО-НЕПРАВИЛЬНО» і вже за декілька місяців робитимеш типові завдання ЗНО «на ізі» (а ще зможеш виправити щось у промовах політиків, підкорегувати дотепні жарти Горбунова на «1+1» й легко розпізнати хиби в прямому ефірі телепроєкту «Говорить Україна!»)

 

А найголовніше – готуватися! Не імітувати це, не страждати над книгами, не просто фоткати в інсту, а ще й вчити. Зрозумій для чого тобі це. Що чекає тебе в майбутньому? Перетвори процес навчання в задоволення. Ти ж так багато класної інформації дізнаєшся! З тобою завжди буде про що поговорити, тебе ніколи не назвуть дурнем/дурепою! Так, ЗНО – не завжди показник знань. Але…

 

Круті бали ЗНО – це крутий універ. Крутий універ – це крута робота. Крута робота – це крута зарплатня. Крута зарплатня – круте життя. Круте життя – мрія. Мрія – щастя. Будь щасливий (-а)! І нехай усі твої мрії збуваються! Для цього потрібно трішки зусиль. Віримо в тебе!