Вам зателефонувати?

Хочете знижку?

Зв'язатися з нами:   +38 (097) 045-88-17
💙 10% перераховуємо на ЗСУ 💛
Ми в соц. мережах:

Вгору

Як граючи можна дізнатися почуття вашої дитини?

Так як провідна діяльність вашого дошкільника гра, то граючи можна творити чудеса. Один із способів, який я використовую – гра «лісової дитячий сад».

Правила гри: уявляти ситуації, там, де хочете дізнатися почуття вашої дитини. Наприклад, вам важливо дізнатися у дитини як він себе почуває з бабусею, тоді ви уявляєте ситуацію «звірята і Сова» де, звірята – це будь-яка улюблена тварина малюка, а Сова – це той, з ким побуває ваш малюк.

Зараз розглянемо з вами все ж ідею «лісового дитячого садка».

Уявляєте розповідь вашому малюкові, як ранок сім’ї ведмежат починається і Мама ведмежа веде свого ведмедика в лісовій сад. Далі задаємо питання, як поводиться мама і що відчуває малюк-ведмежа. Таким чином, можна переглядати як відчуває себе вранці малюк і як в его «очах» виглядає мама.

Далі історія розвивається, вони потрапляють в лісовій сад до … (зобразити якоюсь лісовою істотою того, до кого вони потрапляють). Важливо помітити вибрану тварину, так як є злі і добрі. Наприклад, якщо малюк вибере назвати вихователів зайцями – то можна уявити, що вони милі і таким чином, спокійні, не злі. Якщо тигри, то стає зрозуміло, що вони злісні. Також важливо роз’яснювати як уявляє собі цю тварину дитина, так як уявлення про тигра може бути різним, індивідуальним.

Таким способом надалі завдяки розповіді і того звірятка, біля якого крутиться вся історія, ми і дізнаємося почуття, яке відчуває дитина, прийшовши кудись і залишитися при цьому без мами.

Не забувайте, що розповідь і питання повинні бути гармонійні. Це означає не тільки одні питання, а як себе почуває ведмежа, а що він робить (важливо не накидати свої уявлення, у вигляді, може бути він погано себе веде). А конкретна ситуація, з конкретними питаннями!

Наприклад, у ведмедика тиха година; і тут ви задаєте питання, він спить чи ні? ; після сну приходить Сова (вихователь) і що вона говорить звіряткам? Що при цьому відчуває ведмежа?

І так далі ….

Ситуації можуть бути програні різні, і також це не може бути 100% правдою зі слів дитини, можливо він любить фантазувати. Тому тільки рекомендую брати на замітку сказане вашою дитиною, а не за точну правду, хоча може бути по-різному.

Будьте уважні до своїх дітей 💕 Записуйтесь на консультацію дитячого психолога в Brain Up!